Jak umělá inteligence ovlivní trh práce? Měli bychom z ní mít obavy, radost, nebo oboje? A jak umělou inteligenci využívat v osobním i pracovním životě?
Co je komplexní systém a jak fungují emergentní jevy? Jak dalece funguje současná A.I. na principu emergence? A lze touto optikou nahlédout i na život, který na Zemi spontánně vznikl někdy pred 4 miliardami let?
V této přednášce prozkoumáme, jak emergentní jevy ovlivňují naše chápání komplexních systémů a umělé inteligence. Ponoříme se do světa AI, která napodobuje tyto přirozené procesy, a řekneme si, jak nám to může pomoci lépe porozumět vývoji života na Zemi. Dozvíte se, jak emergence propojuje vědu, technologii a pochopení našeho původu a jaký vliv to na nás má v dnešní době.
Máte někdy pocit, že jste magneticky přitahováni k určité osobě? Jaký je skutečný důvod tohoto pociťovaného magnetismu? Jak je možné, že můžeme "vnitřně" modelovat myšlenky a perspektivy jiných lidí? Co když tuto schopnost můžeme využít k lepšímu pochopení a navigaci ve světě?
Přednáška se zaměřuje na fascinující podobnosti mezi umělou inteligencí, duchovními praktikami a lidským vnímáním. Filip zkoumá, jak se lidé a AI učí a tvoří modely světa a druhých lidí. Používá příklady z filosofie, spirituality a umělé inteligence k ilustraci toho, jak tvoříme "vnitřní lidi", kteří nám pomáhají porozumět světu. Zkoumá také možnosti, jak tyto modely mohou hrát roli v duševních poruchách, jak mohou být využity v terapeutických technikách, a jak nám mohou pomoci vyvíjet lepší verze sebe samých.
Každý vědní obor prochází obdobími nadšení, kdy zaznívají přehnaná očekávání, a obdobími útlumu, když se sliby nenaplní. Ale jen AI dokáže své stoupence tak spolehlivě zklamávat, že pro to vznikl speciální název: zima umělé inteligence. Pohled na současné úžasné úspěchy AI optikou skeptika.
Čím dál větší skupina odborníků upozorňuje na obrovská rizika spojená s budoucí obecnou umělou inteligencí (AGI). Podívejme se tedy na to, čeho přesně se obávají, proč jsou jejich obavy docela opodstatněné a proč i uvnitř světové AI komunity dochází teď k velkým neshodám, jak by se mělo dál postupovat.
V přednášce bude vysvětleno, jak si AGI představit, kdy jí můžeme očekávat, proč je pro lidstvo klíčová, proč je tzv. AGI Alignment tak obtížný (a zároveň tak důležitý), proč je současný AI-Race stav nebezpečný a také proč Jan sám se podepsal pod výzvy od FLI a safe.ai, které požadují daleko opatrnější postup v AI.
Jak můžeme využít umělou inteligenci k vlastnímu vzdělání a rozvoji? Jak může AI pomoci zlepšit naše kritické myšlení a představivost? Jak můžeme efektivně využít tzv. "prompty" při učení nových věcí? A proč je vlastně důležité učit se učit?
Tato přednáška se zaměřuje na využití jazykových modelů pro osobní rozvoj. Navzdory jejich omezením mohou tyto nástroje sloužit jako zdroje pro zlepšení kritického myšlení, představivosti a efektivního učení. Ukážeme, jak využívat AI jako učitele a jak používat účinné prompty pro osvojení nových věcí. Zdůrazníme také důležitost učení se učit pro dlouhodobý růst.
V dnešní digitální době se umělá inteligence (AI) stává klíčovým nástrojem, který transformuje nejen oblast marketingu. Ale co když tyto nástroje začneme spojovat a využívat je v rámci automatizace? Jaký dopad může mít takové propojení na naše marketingové strategie a výsledky?
Tato přednáška vás zavede do světa, kde se umělá inteligence spojuje a automatizuje, a ukáže, jak tento přístup mění nejen marketing, ale i jiné obory, jak na strategické, tak na operativní úrovni.
spolumajitel investiční skupiny RSJ, centra současného umění DOX, investor do tech startupů a významný filantrop
Václav je ekonom, filantrop a investor do finančních a private equity projektů kolem skupiny RSJ, spolumajitel centra současného umění DOX Prague a příležitostný producent, mj. filmu I am Fishead o roli psychopatů v byznysu a politice nebo Bufo Alvarius - The Underground Secret o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku. Je absolventem VŠE v Praze a zabývá SE investicemi do disruptivních projektů. Je aktivní v Nadaci Neuron, která podporuje a popularizuje špičkovou českou vědu, ale výčet toho, kde se angažuje, je mnohem delší. Doplňme třeba projekt Paralelní polis umělecké skupiny Ztohoven nebo Nadační fond pro výzkum psychedelik. Jako významný český mecenáš věnoval na širokou řadu kulturních a společensky prospěšných aktivit už přes sto milionů korun.
programátor, podnikatel a publicista, zakladatel Nette Framework, autor podcastu a blogu Uměligence
David Grudl je český programátor, podnikatel a publicista. Je známý hlavně díky své práci na open-source projektech v PHP, jako jsou Nette Framework, šablonovací systém Latte a ladicí nástroj Tracy. Žije v Praze a celý život pracuje jako freelancer. Je také lektorem a školitelem.
expert a konzultant v oboru AI, podnikatel, CEO společnosti Elin.ai, Deep Tech Partner v Presto Ventures
Jan Romportl je výzkumník v oblasti umělé inteligence, podnikatel, konzultant a výkonný ředitel s více než dvaceti lety zkušeností v oboru. Předtím, než v roce 2022 plně přešel do světa startupů a na volnou nohu, pracoval sedm let jako hlavní datový vědec v O2 Česká republika a založil Dataclair.ai - Centrum pro umělou inteligenci ve skupině PPF.
specialistka na umělou inteligenci, board member první české bezplatné školy pro vývojáře 42 Prague, Forbes 30 pod 30
"Měníme vzdělávání, abyste vy mohli změnit svět" – pod tímhle heslem Daria Hvížďalová v roce 2022 v rolí CEO zpustila první v Česku bezplatnou školu pro vývojáře 42 Prague, která svým unikátním výukovým programem boří bariéry pro vstup do světa IT. Vzdělávací institut spadá do mezinárodní sítě École 42, jeho zakladacím partnerem v Česku je Škoda Auto. Daria Hvížďalová učí AI na European School of Business and Management a několik let působila ve firmě GoodAI. V rámci rodinného strojírenského holdingu JHV založila poradenskou firmu JHV Solutions a technologický spin-off Mainware. Českým Forbesem byla v roce 2023 zařazena do žebříčku 30 pod 30.
expert v oblasti AI a analýzy dat, investor, jako CEO vybudoval a úspěšně exitoval firmu Stories.bi, autor bestselleru Hejno bez ptáků
Filip Doušek je expertem na umělou inteligenci a analýzu dat. Pracoval v Londýně, Hongkongu a Silicon Valley, a je autorem dvousvazkového románu "Hejno bez ptáků". V roce 2012 se stal spoluzakladatelem a CEO startupu Stories.bi, který se zaměřuje na automatizovanou analýzu dat pomocí AI. Stories.bi byl oceněn titulem Gartner Cool Vendor a byl první českou firmou přijatou do Alchemist Acceleratoru. V roce 2018 byl startup odkoupen společností Workday. Filip také přednáší na globálních konferencích o analytice, datově řízených firmách a technologických trendech.
CEO marketingové agentury YDEAL, specialista na nástroje AI v reklamě, autor kurzů ChatGPT a Midjourney
Zdeněk Valut je CEO společnosti YDEAL.cz, která pomáhá klientům dosáhnout jejich cílů pomocí inovativních marketingových strategií využívající nejmodernější technologie. V minulosti působil převážně ve zdravotnictví a farmacii, např. jako Head of Media a Digital Communication v Protonovém centrum v Praze na Bulovce. V poslední době se věnuje nástrojům umělé inteligence a jejich využití nejen v oblasti marketingu a pomáhá s jejich integrací velkým i malým klientům z nejrůznějších segmentů. Filozofií agentury je jít do hloubky, detailně analyzovat problém, přicházet s návrhy, které opravdu dávají smysl a volit dlouhodobá řešení.
Cenné know-how
Nejaktuálnější trendy a tipy z oblasti leadershipu. Informace podložené daty a zdroji.
Záznam přednášek
Po akci je dostupný záznam všech přednášek včetně prezentací, abyste se k tématům mohli kdykoliv vrátit.
Pohodlí přístupu online
Chcete-li konferenci zhlédnout online, můžete si ji pustit z počítače nebo telefonu odkudkoliv.
Výhoda komunity na místě
Konference je i o lidech s podobnými hodnotami. Zúčastněte se fyzicky a zapojte se do networkingu na místě.
Kde se konference koná
Praha NAŽIVO
&
ONLINE Z CELÉHO SVĚTA
Kontakt pro účastníky
Monika Jonášová
registrace@ai-now.cz
Kontakt pro partnery
Markéta Dvořanová
partneri@ai-now.cz
Organizátor konference
GrowJOB s.r.o.
IČ: 28310888, DIČ: CZ28310888
www.growjob.com